Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Сретение Господово (15.02.2006)

Денес, на празникот Сретение Господово, Неговото Блаженство, Архиепикопот Охридски и Македонски г.г. Стефан, во сослужение на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Европски г. Горазд и Епископот Велички г. Методиј, отслужи Света Литургија во црквата на Свети Петар и Павле во Ѓорче Петров- Скопје. На Литургијата во свештенички чин беше ракоположен дипломираниот теолог Среќко Ангелковски.