Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Никола Груевски во посета на Архиепископот на МПЦ (01.03.2006)

На 1 март 2006 година, во просториите на Македонската Архиепископија во Скопје, Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан го прими г-динот Никола Груевски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ. На средбата присуствуваа и Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Полошко-кумановски г. Кирил и г-дин Ставре Џиков.