Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Панихида (16.05.2006)

На 4 мај 2006 година, по повод 103 години од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан заедно со Митрополитот Полошко-кумановски г. Кирил и Епископот г. Методиј отслужи панихида во црквата на Свети Климент Охридски во Њујорк.