Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Дортмунд (02.06.2006)

На празникот на светите рамноапостолни браќа Кирил и Методиј во црквата којашто им е посветена на овие Светители во Дортмунд, Архиерејска Божествена Литургија отслужи администраторот на Европската епархија, Епископот г. Пимен со игуменот Арсениј Христов.