Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Осветување на нова црква во Коломбос, САД (27.10.2006)

Во неделата, на 22 октомври 2006 година, Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со Митрополит Американско-канадски г. Методиј, Митрополитот Полошко-кумановски г. Кирил и бројно свештенство од Американско-канадската православна епархија, ја освети новоизградената црква во Колумбос, САД, посветена на Успението на Пресвета Богородица.