Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија (28.10.2006)

Вчера, на празникот на Преподобна Параскева, Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, во сослужение со Митрополит г. Горазд и бројно свештенство отслужи Архиерејска Божествена Литургија во црквата на Св. Петка во Скопје. Како и секоја година, во црквата на Св. Петка на овој ден голем број верни присуствуваа на богослужбите.

 

 

                                        

 

 

 

 

 

преземено од: Преминпортал