Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Осветување на митрополитската резиденција во Малме (12.11.2006)

На 9 ноември 2006 година, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со Европскиот Митрополит г. Пимен ги освети просториите на Кабинетот и резиденцијата на Европскиот митрополит во Малме, Шведска.