Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Средба (16.11.2006)

Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во придружба на Епископот Хераклејски г. Климент, денес го прими Министерот за надворешни работи на Република Македонија, господин Антонио Милошоски во придружба на Претседателот на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи при Владата на Р. Македонија, господин Звонко Муцунски.