Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Струмица (27.11.2006)

 

 

Денес, на празникот на свети апостол Филип и свети Григориј Палама, заштитникот на Струмичката епархија, во црквата посветена на свети Григориј Палама и на свети Димитриј Мироточив во Струмица, Архиерејска Божествена Литургија отслужи Митрополитот Повардарски г. Агатангел. Присутниот верен народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.