Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија (18.12.2006)

Во неделата, на 18.02.2006 година, на денот кога се празнуваат светата великомаченичка Варавара и свети Јован Дамаскин, Архипископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска Божествена Литургија во манастирот на свети Никола во Љубанци. На Литургијата верните се причестија со Светите Тело и Крв Христови.

 

 

          

 

 

„Блажени се оние коишто уште во овој живот се облекле во Светлината на светот – во Христа – зашто веќе ги имаат на себе одеждите на непропадливоста.“ (Старец Ефрем Филотејски)