Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Соборен храм на свети Климент Охридски, Скопје (14.01.2007)

Денес, на празникот на Обрезанието Христово и денот кога Црквата Божја го слави и споменот на свети Василиј Велики, во соборниот храм на свети Климент Охридски во Скопје, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска Божествена Литургија во сослужение со Митрополитот Струмички г. Наум и Митрополитот г. Горазд. На присутните верни Архиепископот г.г. Стефан им се обрати со беседа.