Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Скопје (21.01.2007)

Денес, на денот на свети Григориј епископ Охридски, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со Митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј и Митрополитот Струмички г. Наум отслужи Архиерејска Божествена Литургија во соборниот храм на свети Климент Охридски во Скопје. Присутниот верен народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.