Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Скопје (12.02.2007)

 

Вчера, на денот кога Светата Православна Црква го слави споменот на Пренесување на моштите на Свети Игнатиј Богоносец, во соборниот храм посветен на св. Климент Охридски во Скопје, Архиерејска Божествена Литургија отслужи Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Полошко-кумановски г. Кирил.