Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Света Архиерејска Литургија во Блатец (16.02.2007)

Митрополитот Брегалнички г. Иларион на празникот Сретение Господово отслужи прва Божествена Литургија во храмот на светиот пророк Илија во Блатец во сослужение со повеќе свештенослужители од Брегалничката епархија, а во присуство на голем број верници од Блатец и околните места.

 

 

 

                                  

 

 

 

 

 

                                                       

 

 

                                                                                                                                          Известува: ѓакон Саше Ристов