Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Прочка во Штип (19.02.2007)

На 18 февруари 2007 година - Прочка, во преполнетиот соборен храм на свети Николај во Штип, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион отслужи Божествена Литургија и Вечерна богослужба, по што се изврши традиционалното проштевање и верниците побараа и добија прошка од својот пастироначалник и од свештенослужителите.

 

 

                 

 

 

 

                                     

 

 

 

                 

 

 

 

                  

 

 

                                                                                                                                       Известува: ѓакон Саше Ристов