Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Aкатист во соборниот храм на свети Николај во Штип (04.03.2007)

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион во Втората недела од Великиот пост, на 02. 03. 2007 година, во соборниот храм на свети Николај во Штип, богослужеше мало повечерие со акатист на Пресвета Богородица.

 

 

                  

 

 

 

                   

 

                                                                                                                                  Известува: ѓакон Саше Ристов