Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Крстопоклона недела (11.03.2007)

Денес, на Крстопоклона недела, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска Божествена Литургија во црквата на света Петка во Скопје.

 

    

 

преземено од: Преминпортал