Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Скопје (11.03.2007)

 

 

Денес, на Крстопоклона недела, Митрополитот Американско-канадски г. Методиј во сослужение со Митрополитот г. Горазд и со повеќе свештенослужители отслужи Архиерејска Божествена Литургија во соборниот храм на свети Климент Охридски во Скопје.

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

преземено од: Преминпортал