Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на Претходно осветени дарови (17.03.2007)

На 14 март 2007 година, на денот на преподобна маченичка Евдокија, во манастирската црква на свети Георгиј во Криви дол, Скопје, Неговото Високопреосвеоштенство Митрополитот Американско-канадски г. Методиј отслужи Литургија на Претходно осветени дарови.

 

 

                 

 

 

преземено од: Преминпортал