Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Литургија на Претходно осветени дарови во Штип (23.03.2007)

 

На 23. 03. 2007 година, на денот на свети маченик Кодрат Коринтски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во соборниот храм на свети Николај во Штип, отслужи Лтургија на Претходно осветени дарови.