Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Штип (26.03.2007)

На 23. 03. 2007 година, во петтата недела од Великиот пост, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отслужи молебен на Пресвета Богородица во соброниот храм на Свети Николај во Штип.

 

 

                    

 

 

                                                    

 

                                                                                                                                    известува: ѓакон Саше Ристов