Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во соборниот храм во Скопје (26.03.2007)

Во недела од Великиот пост посветена на св. Марија Египетска, кога Светата Православна Црква го слави споменот на преподобен Теофан Исповедник, преподобен Симеон Нов Богослов и свети Григориј Двоеслов, во соборниот храм на свети Климент Охридски во Скопје, Архиерејска Божествена Литургија отслужи Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Американско-канадски г. Методиј.

 

 

          

 

 

 

          

 

извор: Преминпортал