Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Манастир на Рождество на Пресвета Богородица, с. Манастирец (27.03.2007)

На денот на св. Бенедикт Нурсиски, во манастирот посветен на Рождеството на Пресвета Богородица, во с. Манастирец, Македонски Брод, Литургија на претходно осветени дарови отслужи Митрополитот Дебарско-кичевски и Плаошки г. Тимотеј, во сослужение со архимандритот Партениј и свештеномонахот Доситеј од Бигорскиот манастир, а на певница пееја о. Сашо Ристески и Павел Крцоски.

 

 

      

 

 

 

      

 

 

 

      

 

Известува: свештеномонах Доситеј