Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Цветници во Виница (03.04.2007)

На празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим Цветници, Митрополитот Брегалнички г. Иларион отслужи Архиерејска Божествена Литургија во храмот на свети Архангел Михаил во Виница, во присуство на голем број верници и во сослужение на повеќе свештенослужители од Брегалничката епархија.

 

 

           

 

 

 

         

 

 

  

 

Известува: ѓакон Саше Ристов