Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Скопје (03.04.2007)

На празникот на Влегувањето на Господ Исус Христос во Ерусалим во храмот посветен на светите Петар и Павле во Скопје, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение на бројното свештенство отслужи Архиерејска Божествена  Литургија.

 

 

                       

 

 

             

 

Преземено од: Преминпортал