Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Скопје, соборен храм на Свети Климент Охридски (07.04.2007)

Службата на Велики Петок започнува со читањето на 12 страсни Евангелија за страдањата Христови на утрената богослужба, која во соборниот храм на свети Климент Охридски во Скопје ја отслужи Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со Митрополитот г. Горазд и повеќе свештенослужители.

 

         

 

 

 

Преземено од: Преминпортал