Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Канада (12.04.2007)

На празникот на Воскресението Христово, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Американско-канадски г. Методиј, отслужи Велигденска богослужба во македонската православна црква на света Недела во Ајакс, во присуство на голем број верници од овој град и околината. На богослужението зедоа учество парохискиот свештеник протоерејот Благе Димитриевски, протоереј-ставрофор Јован Босеовски и протоерејот Митко Попоски.

 

 

         

 

 

 

        

 

Преземено од: Преминпортал