Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Скопје (23.04.2007)

 

Во неделата на Мироносиците, Митрополитот Дебарско-кичевски и Плаошки г. Тимотеј отслужи Архиерејска Божествена Литургија во соборниот храм на свети Климент Охридски во Скопје.

 

 

 

 

                          

преземено од: Преминпортал