Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Скопје (29.04.2007)

Денес, во неделата на раслабениот, Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Архиерејска Божествена Литургија во соборниот храм на свети Климент Охридски во Скопје.

 

 

                                     

 

 

 

 

                

 

известува: Преминпортал