Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Литургија во Облешево (04.05.2007)

На 29. 04. 2007 година, Недела на Раслабениот, Митрополиотот Брегалнички г. Иларион отслужи Архиерејска Божествена Литургија во храмот на Света Недела во Облешево. Овој ден народот го прославува во чест на осветувањето на храмот на Света Недела во Облешево. По Светата Литургија градоначалникот на општина Чешиново Облешево г. Орце Митров приреди свечен прием за Митрополитот Брегалнички г. Иларион.

 

 

                  

 

 

 

                  

 

 

 

                   

 

                                                                                                                                  известува. ѓакон Саше Ристов