Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Детроит (06.05.2007)

На 28 април во просториите на храмот на свети Георгиј Кратовски во Детроит, Неговото Високопреосвештенство митрополит Американско-канадски г. Методиј оствари средба со новоназначениот амбасадор на Р. Македонија во Вашингтон, Неговата Екселенција г-дин Зоран Јолевски.

На таа средба беше договорена понатамошната соработка помеѓу амбасадата на Република Македонија и Американско-канадската Македонска Православна Епархија.

 

 

          

 

 

 

          

 

                                                                                                                           известува: ѓакон Стеван Барјактаров