Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Ѓурѓовден во Кочани (07.05.2007)

На 06. 05. 2007 година, на празникот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец - Ѓурѓовден, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Брегалнички г. Иларион, отлужи Света Литургија во Кочани, во храмот на свети Георгиј. На Светата Литургија дипломираниот богослов Лазе Коцев беше произведен за чтец.

 

 

                             

 

 

 

                            

 

 

 

 

 

известува: ѓакон Саше Ристов