Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Скопје (08.05.2007)

На празникот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец - Ѓурѓовден, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, отслужи Архиерејска Божествена  Литургија во Скопје, во соборниот храм на свети Климент Охридски.

 

 

                                         

 

 

 

 

                                         

 

известува: Преминпортал