Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Венчавка во соборниот храм во Скопје (13.05.2007)

На 10 мај 2007 година, во соборниот храм на свети Климент Охридски во Скопје, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиско-новозеландски г. Петар и викарниот епископ Хераклејски г. Климент, ги венча премиерот на Р. Македонија Никола Груевски и Боркица Манчева.

 

              

 

 

 

                

 

извор: МИА, Преминпортал