Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Литургија во Лесново (14.05.2007)

На 13. 05. 2007 година, Недела на слепиот, свети апостол Јаков Заведеев, Митрополитот Брегалнички г. Иларион отслужи Света Литургија во манастирот на свети Гаврил Лесновски во Лесново. Неговото Високопреосвештенство на верниот народ му произнесе пригодна беседа и им го честита именденот на оние кои го носат името на светиот апостол Јаков.

 

 

       

 

 

       

 

 

 

известува: ѓакон Саше Ристов