Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Универзитет „Св. Кирил и Методиј“, Скопје (25.05.2007)

 

 

Во чест на основоположниците на словенската писменост Светите браќа Кирил и Методиј денеска пред нивниот споменик во кампусот на Скопскиот универзитет беше отслужен Молебен со кој чиноначалствуваше Митрополитот г. Горазд во сослужение на свештениците од Скопската епархија.

       

 

  

 

 

                                       

 

извор: Преминпортал