Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Литургија во Раклиш (04.06.2007)

На празникот посветен на светите цар Константин и царица Елена, во Раклиш, во храмот кој го носи нивното име, Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отслужи Архиерејска Божествена Литургија во сослужение на свештенослужителите од Радовишкото архиерејско намесништво.

 

 

                             

 

 

 

         

 

известува: ѓакон Саше Ристов