Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Малме (11.09.2007)

Во неделата на 09 септември 2007 година, кога се празнува преподобен Пимен Велики, во соборниот храм посветен на свети Наум Охридски во Малме (Шведска), Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Архиерејска Божествена Литургија. Потоа во просториите на Митрополијата Владиката приреди прием по повод именденот.

 

За многу години, свет Владико!