Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во црквата на Рождество на Пресвета Богородица во Скопје (22.09.2007)

На празникот на Рождество на  Пресвета Богородица, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со Митрополитот г. Горазд отслужи Архиерејска Божествена Литургија кај црквата на Пресвета Богородица во Скопје.

 

           

 

 

 

           

 

 

 

           

 

известува: Калина Трпеска