Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Охрид (28.10.2007)

Денес, во соборната црква на Света Софија во Охрид, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со надлежниот Митрополит дебарско-кичевски и плаошки  г. Тимотеј и Митрополитот преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Архиерејска Божествена Литургија. На Литургијата присуствуваа претставници на помесните Православни Цркви кои деновиве престојуваа во Охрид.

 

              

 

              

 

              

 

               

 

             

 

             

Известува: о. Игор Никовски