Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Дортмунд (15.11.2007)

На денот на светиот великомаченик Димитриј Мироточив, во црквата на светите браќа Кирил и Методиј во Дортмунд, Митрополитот европски г. Пимен отслужи Архиерејска Божествена Литургија во сослужение со игуменoт Теофил.

          

 

         

Преземено од Преминпортал