Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Вечерна богослужба во Скопје (07.12.2007)

По повод чествувањето на празникот на свети Климент Охридски, во соборниот храм на свети Климент Охридски во Скопје, Вечерна богослужба отслужи Епископот хераклејски г. Климент со повеќе свештенослужители, а во присуство на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан и повеќе Владици од Македонската Православна Црква. На богослужбата пееше хорот од Македонската Православна Богословија.

 

    

 

     

Известува: Калина Трпеска