Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Малме, Архиерејска Божествена Литургија (08.12.2007)

Денес, кога Македонската Православна Црква го прославува својот патрон Свети Климент Охридски, Митрополитот eвропски г. Пимен во сослужение на парохискиот свестеник протоереј-ставрофор Блажо Кожарски отслужи Света Литургија во соборниот храм на Свети Наум Охридски во Малме, Шведска.


 

           


известува: протоереј-ставрофор Блажо Кожарски