Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Рождество Христово, Скопје (08.01.2008)

На 07.01.2008 година, на празникот на Раѓањето Христово, во соборниот храм на Свети Климент Охридски во Скопје, Света Василиева Литургија отслужи Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение на бројното свештенство од Скопската епархија, на која присуствуваше државниот врв, министри од Владата, членови на дипломатскиот кор и голем број верници. На Литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди!

 

      

 

       

 

      

 

       

Известува: Калина Трпеска