Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија (28.01.2008)

Во недела на 20.01.2008 година, кога Светата Црква го прославува споменот на свети Јован Крстител Господен, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Божествена Литургија. По отслужената света богослужба во соборниот храм посветен на Свети Наум Охридски во Малме, Владиката присуствуваше на годишните собранија на македонскиот клуб „Пелистер“ во Трелеборг и културно-спортскиот клуб „Македонија“ во Малме.

 

          

 

          

 

          

 

           

 

Известува: протоереј-ставрофор Блажо Кожарски