Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Скопје (24.02.2008)

Денес, во неделата на блудниот син, во црквата на света Петка во Скопје, Архиерејска Божествена Литургија отслужи Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение со Митрополитот Европски г. Пимен. Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан на Божествената Литургија присуствуваше на тронот. Беседа за денешното евангелие одржа Митрополитот Повардарски г. Агатангел.

 

      

 

     

 

      

 

      

Известува: Калина Трпеска