Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Малме (22.04.2008)

Во петтата недела од Велигденскиот пост, на 13.04.2008 година, кога Светата Црква ја слави Света Марија Египетска, светиот свештеномаченик Ипатиј епископ Гангриски и преп. Аполониј, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Европски г. Пимен служеше Света Василева литургија во соборниот храм посветен на Свети Наум Охридски – Малме.

 

       

 

        

Известува: о. Блажо Кожарски