Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Велики Четврток во Лондон (25.04.2008)

На Велики Четвток, во црквата на свети Варнава во централен Лондон Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Европски г. Пимен, во сослужение со парохискиот свештеник отец Виктор Стојчев, отслужи Утрена богослужба на која беа прочитани 12-те Страдални евангелија.

Во беседата Владиката меѓу другото напомна дека во овие денови си спомнуваме за настани не само како историски збиднувања, туку како настани кои треба секојдневно да ги живееме.

 

       

 

       

 

       

Известува: Марија Стефановска