Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Малме (08.09.2008)

Во дванаесетата Недела по Светата Педесетница, на 07.09.2008 година, Митрополитот Европски г. Пимен, во сослужение со парохискиот свештеник протоереј-ставрофор Блажо Кожарски и ѓаконот Илија Спасевски отслужи Света Литургија во соборниот храм посветен на Свети Наум Охридски во Малме, Шведска.

 

                                           

 

Известува: протоереј-ставрофор Блажо Кожарски