Vesti i nastani
 
 
 
 
 

Прием во Македонската Амбасада во Копенхаген (08.09.2008)

По повод 8-ми септември, денот на независноста на Република Македонојиа, в.д амбасадорот на Репубилка Македонија, во Кралството Данска, г. Салим Керим во неделата вечерта на 07.09.2008 година организираше прием во Македонската Амбасада во Копенхаген, Данска. На приемот присуствуваше и Митрополитот Европски г. Пимен.

 

      

Известува: протоереј-ставрофор Блажо Кожарски